- White Mailing Wallet Envelope
- 162 x 229mm (C5)
- Sealing Type: Gummed
- 90gsm
<
>
Blake Purely Everyday White Window Gummed Mailer 162x229mm 90gsm Pack 500 Code 017M 3P
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | C5 |
| Envelope Grade | Light Weight |
| Environment Support | PEFC Certified Product |
| Flap Position | Long Edge |
| Dimensions | 162x229mm |
| Closure | Gummed |
| Material | Paper |
| Manufacturer | Blake Envelopes |
| Grammage | 90gsm |
| With Window | Yes |
| Window Position | 20mm in, 60mm up |
| Window Size | 45x90mm |
Product Information
| Brand | Blake |
| Type | Machine Envelopes |
Description
The most extensive range of mailing wallets available from stock in the world! Sizes that are unique to Blake and window positions that cater for every address permutation justify our bold statement.
Alternative Products
-
Product Code: WX351691 Stock Available
-
Product Code: WX3469408 Stock Available
-
Product Code: SKU-1573969
-
Product Code: 6709969 Stock Available
-
Product Code: GOSC5159 Stock Available
-
Product Code: GOSC5M94 Stock Available
-
Product Code: FS93791213 Stock Available
-
Product Code: GOSC5W313 Stock Available
-
Product Code: FS94040625 Stock Available
-
Product Code: FSM9001782 Stock Available
-
Product Code: C519075003017 Stock Available
-
Product Code: C519075002037 Stock Available
-
Product Code: KF714631038 Stock Available
-
Product Code: KF34691346 Stock Available
-
Product Code: KF3442174 Stock Available
-
Product Code: KF34061867 Stock Available
Reviews
No Reviews
