- White Wallet Envelope
- 162 x 229mm (C5)
- Sealing Type: Self Seal
- 90gsm
<
>
Blake Purely Everyday White Wdw S/S Wlt 162X229mm 90gsm Pk500 100% PEFC Certified Code 1708 3P
Product Code: 604659
Product Unit: Each
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | C5 |
| Envelope Grade | Medium Weight |
| Environment Support | PEFC Certified Product |
| Flap Position | Long Edge |
| Dimensions | 162x229mm |
| Closure | Self Seal |
| Grammage | 90gsm |
| Gusset | No Gusset |
| Manufacturer | Blake Envelopes |
| Material | Paper |
| Window Position | 60mm Up, 20mm From Left |
| Window Size | 45x90mm |
Product Information
| Type | Envelope |
Description
A vast array of white envelopes catering for every size. With gummed, self-seal, pocket and wallet varieties available.
Alternative Products
-
Product Code: WX351691 Stock Available
-
Product Code: WX3469408 Stock Available
-
Product Code: SKU-1573969
-
Product Code: 6709969 Stock Available
-
Product Code: GOSC5159 Stock Available
-
Product Code: GOSC5M94 Stock Available
-
Product Code: FS93791213 Stock Available
-
Product Code: GOSC5W313 Stock Available
-
Product Code: FS94040625 Stock Available
-
Product Code: FSM9001782 Stock Available
-
Product Code: C519075003017 Stock Available
-
Product Code: C519075002037 Stock Available
-
Product Code: KF714631038 Stock Available
-
Product Code: KF34691346 Stock Available
-
Product Code: KF3442174 Stock Available
-
Product Code: KF34061867 Stock Available
Reviews
No Reviews