- 5 Star™ Office Staples are made from galvanised steel wire with a chiselled point
- 24/6 staples
- Boxed 5000
<
>
5 Star Staples Galvanised Steel Wire with a Chiselled Point 246 (Pack of 5000) 581394
People who bought this also bought
-
Product Code: FS9258181305 Stock Available
-
Product Code: FS2958293285 Stock Available
-
Product Code: FS297471
-
Product Code: FS34030171 Stock Available
-
Product Code: 3M87123
-
Product Code: FS34029846 Stock Available
-
Product Code: FS297498144 Stock Available
-
Product Code: BC100021443 Stock Available
-
Product Code: GOSA415 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Dimensions | 81x58x36mm |
| For Stapling | Up to 20 sheets (80gsm) |
| Manufacturer | The OT Group |
| Weight | 237g |
| Staple Size | 24/6mm |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Staples |
Description
5 Star Office 24/6 Staples are made from galvanised steel wire with a chiselled point for better insertion and reduces jamming and deformation.
Consumer Delivery Expectation: Next working day
Alternative Products
Reviews
No Reviews
