- 19mm width and 5 metres long
- Print full colour labels for around the office and home
- Genuine Brother label roll that ensures high quality results
<
>
Brother Continuous Label Roll 19mm x 5m - CZ1003
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Type | Continuous label |
| Tape type | CZ |
| Product colour | White |
| Print technology | Direct thermal |
| Country of origin | Philippines |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Tape width | 1.9 cm |
| Tape length | 5 m |
| Width | 65 mm |
| Depth | 79 mm |
| Height | 67 mm |
| Weight | 82 g |
| Package type | Box |
| Package weight | 92 g |
| Pallet gross height | 17.3 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 147 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Pallet gross weight | 426.7 kg |
| Products per pallet | 4410 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Sustainability
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
