- White Wallet Envelope
- 110 x 220mm (DL)
- Sealing Type: Self Seal
- 80gsm
<
>
Blake Purely Everyday White Wdw S/S Wlt 110X220mm 80gsm Pk1000 100% PEFC Certified Code Fl2884 3P
Product Code: 605181
Product Unit: Each
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | DL |
| Envelope Grade | Light Weight |
| Environment Support | PEFC Certified Product |
| Flap Position | Long Edge |
| Dimensions | 110x220mm |
| Closure | Self Seal |
| Material | Paper |
| Manufacturer | Blake Envelopes |
| Grammage | 80gsm |
| Gusset | No Gusset |
| Window Position | 18mm Up, 19mm From Left |
| Window Size | 35x90mm |
Product Information
| Type | Envelope |
Description
All the sizes you will ever need are covered in this vast array of envelope products, not only that but numerous substrates and sealing possibilities give unbounded options for your everyday envelope requirements.
Alternative Products
-
Product Code: WX3481149 Stock Available
-
Product Code: WX3455355 Stock Available
-
Product Code: FS638515225 Stock Available
-
Product Code: FSM90025161 Stock Available
-
Product Code: DL180710003015 Stock Available
-
Product Code: KF07557124 Stock Available
-
Product Code: KF3455293 Stock Available
Reviews
No Reviews