- Polypropylene suspension files for durable filing
- 30mm capacity holds up to 300 sheets
- Reinforced base for durability
- Size: Foolscap
- Colour: Blue
- Pack of 25
<
>
Elba Suspension File PP 30mm Foolscap Blue (Pack of 25) 100330371
2 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: TX510362041 Stock Available
-
Product Code: FS930264
-
Product Code: FS505337
-
Product Code: FS91295594 Stock Available
-
Product Code: BC1755737 Stock Available
-
Product Code: PP0065829 Stock Available
-
Product Code: BC34062176 Stock Available
-
Product Code: GL52211989 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Size | Foolscap |
| Capacity | 30mm |
| For Use In | Filing Cabinets |
| Form | Extra Capacity Files |
| Dimensions | 240x387mm |
| Material | Polypropylene |
| Manufacturer | Hamelin |
| Runner Width | 387mm |
| Warranty | 5 Years |
Product Information
| Brand | Elba |
| Type | Suspension File & Accessories |
Description
These Elba Ultimate suspension files are made from 0.5mm polypropylene with reinforced ridged bases for durability. Suitable for filing foolscap sized documentation, these suspension files feature a 30mm base for storage of up to 300 sheets. Supplied in a pack of 25 blue files.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
