- White 9mm permanent polyester tape to fit all Rhino machines
<
>
Dymo Rhino Industrial Permanent Polyester 9mmx3.5m Black on White 18482
19 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black / White |
| Tape type | D1 |
| Material | Polyester |
| Tape length | 5.5 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 34 mm |
| Package depth | 87 mm |
| Package height | 111 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 36 g |
| Master (outer) case width | 139 mm |
| Master (outer) case length | 472 mm |
| Shipping (inner) case width | 9.3 cm |
| Shipping (inner) case length | 17.2 cm |
| Shipping (inner) case height | 11.8 cm |
| Master (outer) case volume | 12925 cm³ |
| Tape size | 9 mm |
| Quantity inner carton | 5 pc(s) |
| Net weight inner carton | 0.180 kg |
| Gross weight inner carton | 0.215 kg |
| Quantity outer carton | 25 pc(s) |
| Net weight of outer carton | 0.900 kg |
| Gross weight of outer carton | 1.284 kg |
| Package volume | 0.328 L |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Wire & Cable Label |
Sustainability
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
