- USB wireless receiver
- 12 programmable keys of F1-F12
- Keyboard AAA Type Mouse AA Type
- Mouse Buttons Qty
- Adjustable DPI. 1000, 1600(default), 2400, 4000
<
>
Dell KM5221W Keyboard Mouse Pro Wireless Combo KM5221W
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Recommended usage | Office |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard language | UK English |
| Pointing device | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard key switch technology | Volcanic crater structure |
| Hot keys | Yes |
| Number of hot keys | 12 |
| Programmable hot keys | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Backlight | No |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Wrist rest | No |
| LED indicators | Battery |
| Wireless range | 10 m |
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Mouse included | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Buttons quantity | 3 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Mouse battery type | AA |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Other operating systems supported | ChromeOS, DOS |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
Product Information
| Brand | Dell |
| Type | Keyboards |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
