- Dimensions: W265 x H260 x D100mm
- Single pocket display
- Wall-mounted literature holder
- For A4 literature
- For booklets and brochures
- Includes wall-fixing kit
- Sturdy plastic construction
<
>
Deflecto Crystal Portrait Literature Holder A4 CP078YTCRY
1826 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-260140227 Stock Available
-
Product Code: SKU-4122177
-
Product Code: DU13693357 Stock Available
-
Product Code: NOS222559 Stock Available
-
Product Code: ER36108704 Stock Available
-
Product Code: JDE6685773 Stock Available
-
Product Code: KF0127810730 Stock Available
-
Product Code: BC100021443 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 1 Pocket |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 265x100x260mm |
| Dimensions | 265x260x100mm |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Pocket Size | A4 Pockets |
| Orientation | Portrait |
| Material Thickness | 2.5mm |
| Material | Polycarbonate |
| Weight | 334g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Wall Mounted |
Description
Made of sturdy translucent plastic, the Deflecto Clear Portrait A4 Literature Holder is ideal for wall-mounting in an office lobby or reception area, or for use in museums or other attractions to hold literature for visitors and customers. The pocketed design shows clearly the cover of brochures or leaflets to entice visitors into picking one up.
Alternative Products
Reviews
No Reviews
