- Cork Notice Boards X-tra!LineĀ®
- Economic cork notice boards for any office
- Silver anodised aluminium frame
- Includes mounting kit
- Can be displayed portrait or landscape
- Size: 180 x 120cm
<
>
Cork Pin Board X-tra!Line 180 x 120 CM
13 Stock Available
Select Product Options:
Size: 180 x 120cm
Product Details
General Information
| Size | 1800x1200mm |
| Colour | Cork |
| Board Surface | Cork Board |
| Board Size | 1800x1200mm |
| Dimensions | 1800x1200mm |
| Frame | Aluminium Frame |
| Fixing | Wall Mounted Board |
| Manufacturer | Franken GmbH |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Weight | 8kg |
Product Information
| Brand | Franken |
| Type | Display Board |
Description
Designed and engineered in Germany, Franken visual communications products offer the quality you would expect in well-designed products that lead the market. Franken stands for reliability, quality and value - a leading brand that will never disappoint.
- Cork Notice Boards X-tra!LineĀ®
- Economic cork notice boards for any office
- Silver anodised aluminium frame
- Includes mounting kit
- Can be displayed portrait or landscape
- Comes in Sizes: 90 x 60cm, 120 x 90cm, 120 x 120cm, 180 x 120cm, and 240 x 120cm
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
