- Black on white 9mm non metallic tape to fit BB4/PT65/85/110 (4m long)
<
>
Brother MK221SBZ Black on White 4M x 9mm Plastic Tape
11 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black on White |
| Tape type | M |
| Country of origin | China |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Tape width | 9 mm |
| Tape length | 4 m |
| Width | 95 mm |
| Depth | 185 mm |
| Height | 18 mm |
| Weight | 32 g |
| Package width | 175 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 44 g |
| Pallet gross height | 8.15 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 280 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 40 pc(s) |
| Pallet gross weight | 162.8 kg |
| Products per pallet | 5600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Tape size | 9 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Sustainability
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
