- Pack contains 250 sheets
- High quality genuine Brother product
- Ensures your documents look their very best
<
>
Brother A3 Satin Matt White Inkjet Printing Paper Sheets 73g (Pack 250) - BP60PA3
3 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-2171923
-
Product Code: KF019093451 Stock Available
-
Product Code: GOSA4WB39 Stock Available
-
Product Code: BB88537156 Stock Available
-
Product Code: GL97741178 Stock Available
-
Product Code: GL9774248 Stock Available
-
Product Code: GL95714
-
Product Code: JT50799373 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | A3 |
| Recommended usage | Inkjet printing |
| Paper size | A3 (297x420 mm) |
| Finish type | Satin-matte |
| Sheets per pack | 250 sheets |
| Media weight | 73 g/m² |
| Product colour | White |
| Weight | 2.21 kg |
| Width | 25 mm |
| Depth | 300 mm |
| Height | 425 mm |
| Package weight | 2.36 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Pallet gross height | 12.7 cm |
| Pallet gross weight | 507.6 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 40 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Products per pallet | 200 pc(s) |
| Country of origin | Japan |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Speciality Paper |
Sustainability
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
