- Business Correspondence
- Leaflets
- Invoices
- Personal Correspondence
<
>
Blake Everyday Envelopes DL White Wallet Window Self Seal 90gsm 110x220mm (Pack 500) - 14884/500
Product Code: 85289BL
Product Unit: Each
People who bought this also bought
-
Product Code: TX510362982 Stock Available
-
Product Code: ST41095887 Stock Available
-
Product Code: ST41089240 Stock Available
-
Product Code: GL522113940 Stock Available
-
Product Code: BC00875124 Stock Available
-
Product Code: BC1000212354 Stock Available
-
Product Code: BC100013929 Stock Available
-
Product Code: 3M25551127 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | DL |
| Flap Position | Long Edge |
| Envelope Grade | Medium Weight |
| Dimensions | 110x220mm |
| Closure | Self Seal |
| Gusset | No Gusset |
| Grammage | 90gsm |
| Manufacturer | Blake Envelopes |
| Window Position | 18mm Up, 19mm From Left |
| Window Size | 39x93mm |
Product Information
| Type | Envelope |
Description
DL white wallet window envelopes made from 90 GSM paper, with self seal . Perfect for business correspondence, invoices & statements, office envelopes and much more!
Alternative Products
Reviews
No Reviews