- Quick drying for immediate application
- Labels for manual franking machines
- 2 labels per sheet, pack of 500 sheets
- Size: 140x38mm
- Colour: white
- Pack of 1000 labels
<
>
Avery Franking Label 140x38mm 2 Per Sheet White (Pack of 1000) FL01
124 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: BB584851332 Stock Available
-
Product Code: SKU-29050801 Stock Available
-
Product Code: SKU-29050792 Stock Available
-
Product Code: SKU-2905068
-
Product Code: SKU-29050671 Stock Available
-
Product Code: SKU-29050661 Stock Available
-
Product Code: SKU-1560773 Stock Available
-
Product Code: SKU-1560761 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Environment Support | Forest Stewardship Council FSC Certified |
| Form | Labels |
| Dimensions | 85x93x142mm |
| Country of Origin | UK |
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Size | 140x38mm |
| Label Format | 2 per Sheet |
| Manufacturer | Avery UK |
| Weight | 0.83kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Accessories |
Description
These Avery Franking Labels are the ideal choice for use with your manual franking machine. The quick drying material makes them ideal for immediate application to your envelopes and packages. A special carton design ensures smooth feeding into your machine. This pack contains 1000 labels.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
