- Colour - White
- Paper Core - 12.7mm
- BPA Free
- 55GSM
<
>
57 x 40mm Thermal Till Rolls (20)
3 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: WX270014696 Stock Available
-
Product Code: WX2604019615 Stock Available
-
Product Code: SKU-218134238 Stock Available
-
Product Code: SKU-260140227 Stock Available
-
Product Code: GOSA4WB39 Stock Available
-
Product Code: GOSA490S1 Stock Available
-
Product Code: GOSA415 Stock Available
Product Details
General Information
| Core Diameter | 12.7mm |
| Colour | White |
| Dimensions | 57x40x12.7mm |
| Grammage | 55gsm |
| Manufacturer | CTS |
| Roll Size | 57x40mm |
| Roll Type | Thermal Rolls |
| Roll Width | 57mm |
| Part | 1-Ply Rolls |
Product Information
| Brand | CTS |
| Type | Thermal Rolls |
Description
Our 57 x 40mm Thermal Till Rolls are the perfect alternate option for your receipt printing needs as you can rely on them to produce excellent results every time.
Please note that some product packaging may vary from illustrations.
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
