- Box x 5000
- 26/6
<
>
5 Star Staples Galvanised Steel Wire with a Chiselled Point 26/6 (Pack of 5000) 296204
1731 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: FS9258181305 Stock Available
-
Product Code: FS296875168 Stock Available
-
Product Code: ST10982256 Stock Available
-
Product Code: FS3328961759 Stock Available
-
Product Code: FS5009253207 Stock Available
-
Product Code: BC100021443 Stock Available
-
Product Code: GOSA415 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| For Stapling | Up to 20 sheets (80gsm) |
| Dimensions | 110x44x30mm |
| Manufacturer | The OT Group |
| Staple Size | 26/6mm |
| Weight | 165g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Staples |
Description
5 Star™ Staples 26/6 are made from galvanised steel wire with a chiselled point for better insertion and reduces jamming and deformation.
Alternative Products
Reviews
No Reviews
