- Mobile pedestal with three drawers
- Use under desk or independently
- Includes 3xbox drawers
- Colour: Oak
- Mounted on four castors for mobility
- Dimensions (WxDxH): 434x580x525mm
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland, please call us for details
<
>
5 Star Modara 18mm Mobile 3 Drawer Pedestal 434x580x525mm Oak KF73519
11 Stock Available
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | Wood |
| Dimensions (WxDxH) | 434x580x525mm |
| Dimensions | 434x580x525mm |
| For Use With | Jemini Desk |
| Drawer Style | Bow Handles |
| Pedestal Colour | Oak |
| Number Of Drawers | 3 Drawer |
| Height | Under Desk Pedestal |
| Lockable | Yes |
| Manufacturer | TC Group |
| Width | 434mm |
| Weight | 20.1kg |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Standards | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
| Style | Mobile Pedestal |
Product Information
| Brand | Serrion |
| Type | Pedestals |
Description
This 5 Star 3 Drawer Mobile Pedestal fits under desks or can be used independently. The pedestal features 3 shallow drawers for files, stationery and other office supplies. This pedestal is mobile on castors and comes in stylish Nova Oak. The pedestal measures W434xD580xH525mm.
Alternative Products
Reviews
No Reviews
