- TMP paper rolls
- 57mmx57mm
- 24m long
- 55gsm Paper
- Red end of roll indicator
- Pack of 20 rolls
<
>
5 Star Adding Machine Paper Rolls 1-Ply 55gsm TMP 57x57mm (Pack of 20) 295640
111 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-49956008 Stock Available
-
Product Code: BA75565105 Stock Available
-
Product Code: FS92976342 Stock Available
-
Product Code: NST20152 Stock Available
-
Product Code: RX060252405 Stock Available
-
Product Code: 2W06003334 Stock Available
-
Product Code: BB53061687 Stock Available
-
Product Code: KF1063685 Stock Available
-
Product Code: KF106341847 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Dimensions | 57x57x12.7mm |
| For Use With | Calculators |
| End of Roll Indicator | Yes |
| Core Diameter | 12.7mm |
| Number of Ply | 1-Ply Rolls |
| Pack Quantity | 20 |
| Phenol Free | No |
| Paper Weight | 55gsm |
| Part | 1-Ply Rolls |
| Roll Diameter | 57mm |
| Roll Length | 24m |
| Roll Size | 57x57x12.7mm |
| Roll Type | Calculator Rolls |
| Roll Width | 57mm |
| Grammage | 55gsm |
| Manufacturer | The OT Group |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Cash Register Rolls |
Description
A'' Grade adding machine roll. Red line end of paper indicator. 90 microns/55gsm thickness. WxDxCore: 57x57x12.7mm. Length: 26.7m. Packed 20.
Alternative Products
Reviews
No Reviews
